Verslag van het Simultaan door clubkampioen Maarten Buter

26 september 2000

Het was zover! Maarten Buter moest bewijzen, tegenover een behoorlijk aantal geroutineerde mede-clubschakers een simultaan te kunnen geven. En dat niet alleen, maar ook dat hij na de simultaan een beetje fatsoenlijke score in de wacht zou kunnen slepen. Eerst werd voorgesteld, door Henk Dogge, om een groepsfoto te nemen:

Op deze foto staan van links naar rechts en van boven naar beneden de volgende personen:

Op de foto ontbreekt ondergetekende, die zich moest opofferen om de foto te nemen. Maarten's eerste foto is helaas mislukt, waarop iedereen behalve de simultaangever himself ontbrak. Enfin, Han van Baarsen kwam nog wat later aanzetten en moet helaas ook ontbreken. Aldus 10 sterke spelers als tegenstander voor onze clubkampioen van het seizoen 1999/2000. Een pittige opgave.

Rienk Doetjes liet zich helaas al in een vroeg stadium mat zetten. Even niet opgelet en een simpele truuc was voldoende (1-0). Leo Bos volgde vrij snel met een remise; zie foto rechts (1,5-0,5)

Die Leo wist het toch maar weer klaar te spelen en een half puntje af te snoepen. Toen gebeurde het: Willem Meeuwsen sleepte het eerste volle punt in de wacht (1,5-1,5). Nu werd het toch weer spannend. Zeker als je wist, dat er een fles Martini op het spel stond, die ondergetekende aan Maarten beloofd had, als hij in staat zou zijn, om meer dan 50% te scoren.

Toen dit een beetje bekend werd, begon iedereen glazen Martini voor Maarten te bestellen, om hem toch op de één of andere manier van zijn stuk te brengen. De glazen werden tegenover de borden geplaatst, zodat Maarten bij elk bord een slokje kon nemen!

Hij hield zich echter in en schaakte op een vrij serieuze manier door. Toen echter stond Maarten alweer hopeloos verloren tegen ondergetekende en moest opgeven (2,5-1,5).

Pieter Hofstra had een saaie Slavische variant op het bord gezet, die hij naar eigen zeggen van Maarten had 'geleerd'. Het moest dus wel een goed wapen zijn. Maar het blijft natuurlijk een saaie variant en de wit-speler blijft de betere kansen houden. Aldus kon ook Pieter met een nul naar huis (2,5-2,5). Toen was Kasper aan de beurt en won miraculeus vanuit een volledig gammele stelling de aanval terug en daarmee de partij (2,5-3,5) Zie foto links:

Kasper kwam dus ook blij beneden, waar ondergetekende samen met Willem en Leo aan het biljarten was.

Dit leverde Kasper de beloofde Safari met ijs op. Tsja, een beetje vermoeid leek Maarten, toen ik kwam vragen hoe het ging.

Het viel hem toch wel wat tegen en hij meende die avond niet zo lekker te schaken als normaal. Toch wist hij vervolgens te winnen van Han van Baarsen en van Gunnar de Wit (zie foto rechts):

De overwinning op Han was naar eigen zeggen een mirakel .

Ook Henk Dogge moest zijn meerdere erkennen (5,5-3,5).

Resteerde Dick de Geus, onze 'remise koning', die nog een half punt goed wist te maken. Aldus een score van 6 uit 10. Erg fraai en een fles Martini waard!

Het was een geslaagd simultaan.

Wijnand Groenen

------------------------

 

Weg hier